Data erygowania: 1 X 1989 r. (bp Władysław Ziółek)
Historia budowy kościoła i jego architektura:
Budowę rozpoczęto 27 czerwca 1992 r. Kościół zaprojektowano w konwencji tradycyjnej. Murowany, wejście do kościoła od strony północnej, od strony południowej zakrystia i salka katechetyczna, od zachodu kaplica przedpogrzebowa. Projekt wykonali: arch. E. Bracki, inż. K. Łyczko. Oddany do użytku i poświęcony 21 V 2000 r. przez abpa Władysława Ziółka.
Wyposażenie kościoła:
W ołtarzu głównym rzeźba Chrystusa z drewna lipowego, wyk. Stanisław Ślusarczyk, artysta ludowy. Droga Krzyżowa namalowana na płycie pilśniowej przez artystę amatora Krzysztofa Żerka. Ołtarz kamienny, ambonka, chrzcielnica kamienna.

Data erygowania: 1 X 1989 r. (bp Władysław Ziółek)
Historia budowy kościoła i jego architektura:
Wyposażenie kościoła:

Ulice należące do Parafii

MIEJSCOWOŚCI NALEŻĄCE DO PARAFII:

Brzoza – 1 km, Doły Brzeskie – 1,5, Jarosty Małe – 2, Jarosty Duże – 1,5, Kafar – 1, Karlin Nowy – 1, Karlin Stary, wieś kościelna, Papieże – 2,5, Pieńki Karlińskie – 1,5, Władysławów – 3, Wola Bykowska – 3